Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do
Promocja
Producenci

Kominki z płaszczem wodnym

Wkłady kominkowe wodne

Kominki z płaszczem wodnym

 

Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie, które posiada specjalny wkład o podwójnych ściankach, pomiędzy którymi przepływa woda. Dzięki niemu można ogrzać wszystkie, połączone instalacją pomieszczenia, ale także uzyskać ciepłą wodę użytkową.

 

Kominki z płaszczem wodnym pełnią funkcję estetyczną. Wykorzystywane są także jako dodatkowe źródło ciepła. Od tradycyjnych kominków różnią się przede wszystkim konstrukcją – opiera się o ścianki, pomiędzy którymi przepływa woda. Dodatkowo, całość jest osłonięta płaszczem wodnym. Taka budowa pozwala efektywnie wykorzystywać ciepło powstające w trakcie spalania drewna do ogrzewania pomieszczeń. Kominek z płaszczem wodnym można połączyć z instalacją grzewczą, dzięki której ciepło jest rozprowadzane po wszystkich pomieszczeniach.

 

 

Kominek z płaszczem wodnym - co to jest i jak działa?

Kominek w domach jednorodzinnych kojarzy się z elementem dekoracyjnym, który wprowadza do wnętrza przytulny klimat, szczególnie w zimowe, mroźne wieczory. Oprócz pełnienia funkcji ozdobnej kominki stanowią ważny element służący dogrzewaniu pomieszczeń, ale nie mogą być jedynym źródłem ogrzewania. Kominek z płaszczem wodnym to urządzenie, które posiada specjalny wkład o podwójnych ściankach, pomiędzy którymi przepływa woda. Dzięki niemu można ogrzać wszystkie, połączone instalacją pomieszczenia, ale także uzyskać ciepłą wodę użytkową. Zamontowany w kominku system podgrzewa wodę, ciepła woda przepływa wewnątrz płaszcza wodnego i krążąc w instalacji, dociera do grzejników w poszczególnych pomieszczeniach, nagrzewając je. Chcąc wykorzystać kominek do ogrzewania wody użytkowej, należy nie tylko odpowiednio zaprojektować instalację, ale także zadbać o zakup takiego kominka z płaszczem wodnym, który wyposażony będzie w wężownicę. Kominek z płaszczem wodnym pozwala na efektywne ogrzanie pomieszczeń w domu, a także dba o zapewnienie ciepłej wody użytkowej. Należy jednak pamiętać, aby podczas wyboru konkretnego modelu zwrócić uwagę na moc urządzenia, aby mogło sprostać zakładanej kubaturze do ogrzania w budynku. Inwestorzy, decydujący się na zakup kominka z płaszczem wodnym, mogą wybierać spośród kilku rodzajów produktów – takich, do rozpalania których potrzebny jest węgiel, drewno czy pellet bądź postawić na wybór kominka gazowego z płaszczem wodnym. Instalacja kominka z płaszczem wodnym może działać razem z innymi instalacjami: pompą ciepła, kotłami czy kolektorami słonecznymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl