Co to jest biokominek?

Biokominek to ekologiczna, wygodna alternatywa dla tradycyjnego kominka, która jest zasilana biopaliwem. Od tradycyjnej wersji różni się jednak dość mocno, ponieważ w przeciwieństwie do kominków opalanych drewnem, możesz zainstalować (a nawet postawić) go w niemalże dowolnym miejscu. Bez znaczenia, czy chcesz mieć go w domu, mieszkaniu czy na tarasie.

To też świetny dodatek designerski, ponieważ wygląd takiego kominka jest wyjątkowo estetyczny i doda odrobiny luksusu każdemu pomieszczeniu. Długie, chłodne wieczory nabiorą niezwykłego i romantycznego klimatu dzięki jasnym płomieniom wytwarzanym przez ten nowoczesny element wyposażenia. Warto więc zastanowić się nad rodzajem biokominka, który pasowałby do miejsca, w którym chcesz go ustawić lub zawiesić. Do wyboru są modele:

  • Wolnostojące – czyli takie, które możesz postawić w niemalże każdym miejscu, ponieważ są bardzo mobilne mimo różnych rozmiarów.
  • Wiszące – słynące z łatwego montażu. Możesz zawiesić je tuż nad podłogą czy np. na werandzie i cieszyć się niesamowitym klimatem nawet na zewnątrz budynku.
  • Narożne – czyli kominki dające możliwość wbudowania ich w ścianę.
  • Mini wersje stołowe – maleńkie kominki, które możesz postawić na stole czy szafce przy łóżku i tym samym stworzyć miłą atmosferę gdziekolwiek zechcesz.